9.A – prosinec 2023

Prosinec byl na školní akce velmi bohatý. Hned 1.12. se část našich spolužáků zúčastnila Čertovin. Jednalo se o akci ve sportovní hale, kde byly od žáků devátých ročníků připraveny soutěže v čertovském duchu pro první až třetí třídy. 5.12. se druhá skupina z naší třídy oblékla za čerty, Mikuláše a anděly a šla navštívit nižší ročníky. Čerti vypadali opravdu strašidelně a andělé překrásně. Ve třídě jsme si také nazdobili vánoční stromeček, který, jako každý rok, přinesla Nela. V pondělí 11.12. jsme se v sokolovně pobavili při divadelním představení A Christmas Carol od Charlese Dickense, kde jsme si prostřednictvím krásného vánočního příběhu procvičili své znalosti angličtiny a naučili jsme se vánoční písničku We wish you a merry Christmas. Ve středu 20.12. jsme se zúčastnili Vánočního turnaje v přehazované mezi 8. a 9. ročníky a obhajovali jsme loňské první místo. To se nám podařilo, když jsme ve finálovém zápasu porazili žáky 8.D. Poslední školní den roku 2023 jsme strávili u našeho nazdobeného stromečku se spoustou dárečků. Posléze jsme se přesunuli do sokolovny na diskotéku. Zde nám Matouš zahrál na elektrickou kytaru. Pak již nestálo tanci nic v cestě.