9.A – prosinec 2021

13. 12. proběhla v naší třídě přednáška prevence s názvem „Rizikové faktory dospívání. Žáci se měli zamyslet nad tím, co je v životě čeká z hlediska možných rizik. Zapřemýšlet, zda jsou schopni a ochotni těmto rizikům čelit. Na koho se mohou obrátit o radu, s kým sdílet těžkosti dospívání. Jak je možné se naučit rizikům předcházet, případně jim čelit tak, aby si nezkomplikovali život. Přednáška byla formou interaktivní diskuze s lektorkou paní Monikou Podlahovou, která je původní profesí zdravotnicí a přinesla dětem spoustu námětů k zamyšlení z praxe.

Dne 21.12 se uskutečnila Vánoční besídka. První dvě hodiny jsme hráli různé aktivity. Rozdělili jsme se na dvě skupiny- holky, kluci a měli jsme za úkol napsat na papír, co si vybavíme pod pojmem Vánoce, a házeli bačkorou. Druhou hodinu jsme zdobili pomeranče, jablka a postupně dávali pod stromeček dárky pro paní učitelku, paní asistentku a pro naše kamarády. Třetí hodinu jsme se vrhli do rozdávání a rozbalování dárků. Každý z nás také dostal dárek od paní učitelky a paní asistentky, který se všem moc líbil a potěšil nás.