9.A – prosinec 2020

Měsíc prosinec ve škole utekl rychle a nejdůležitější informace pro žáky se týkala změny v přijímacím řízení:

Ve školním roce 2020/2021 nebude u dotčených 4letých maturitních oborů povinnou součástí přijímacího řízení konání jednotné přijímací zkoušky.

Všechny potřebné informace konkrétních středních škol budou k dispozici do konce ledna na jejich webových stránkách.

Motiv Vánoc se prolínal do některých vyučovacích předmětů, v hodinách VV žáci připravili vánoční přání pro potěšení seniorů z Domova Unhošť. V angličtině se seznámili s tradicemi vánočních svátků ve Velké Británii a obohatili si slovní zásobu s vánoční tématikou. Každoroční besídka byla z důvodu kázeňských problémů v ohrožení, nakonec proběhla zkráceně jednu vyučovací hodinu. Žáci se pozdravili se svou bývalou třídní učitelkou, paní Zahrádkovou, prostřednictvím Teamsů a zatančili si na Vánoční song učitelů ZŠ Unhošť. Doufejme, že v příštím roce nebudeme muset řešit problémové chování a všichni se soustředíme na zdárné zakončení základní školy.

Do roku 2021 bych celé třídě i rodičům chtěla popřát hodně štěstí při volbě budoucí střední školy.