9.A – Projektový den 26.10.2021

Třída 9. A se v rámci projektového dne 26. 10. zabývala problematikou Totalitních režimů. Na komunismus a fašismus jsme se zaměřili z různých úhlů pohledu:

- charakteristikou těchto režimů (co měly tyto ideologie společného a odlišného)

- jak tyto režimy porušovaly lidská práva

- jak navenek vystupovaly – jak se to projevilo v jejich státních hymnách

- jaká byla reakce kulturního světa v ČSR (Osvobozené divadlo, V+W),Ch. Chaplin - Diktátor

- jaké fašistické státy spolupracovaly ve světě („OSA“)

Žáci pracovali v týmech dle vlastního výběru, pracovali s přiloženou dokumentací, ve které hledali informace, posléze dostali možnost využít pro hledání informací i weby.

Práci všech týmů jsme společně prošli a prezentovali. Poslechli jsme si písně Osvobozeného divadla a trailer k filmu Ch. Chaplina – Diktátor. Postřehy a názory žáků:

- kladně hodnotili práci v týmu, práce na stanovištích, práce s ústavou, nebyl časový press k dokončení práce a tlak na výkon, možnost práce s wifi

- zápor – větší neklid ve třídě některým působil problém se soustředěním

Projektu se zúčastnilo 21 žáků z 24, účast a pomoc AP p. Z. Šlamborové