9.A – listopad 2020

Měsíc listopad pro všechny pokračoval v duchu distanční on-line výuky. Ve škole jsme se společně sešli v pondělí 30.11. a byli jsme rádi, že se vidíme konečně jinak než prostřednictvím monitorů či displejů.

V listopadu jsme si rozšířili obzory v několika oblastech. V rámci hodin angličtiny jsme se dozvěděli mnoho nových informací o AUSTRÁLII, například o původních obyvatelích Aborigincích, jejich umění a hudebním nástroji didgeridoo (viz obrázky z prezentace). Také jsme si prohlédli jedinečná australská zvířata, přírodu a důležitá města.

V předmětu výtvarná výchova jsme si ukazovali obrazy slavných malířů a spolužáci nám v krátkém referátu pověděli něco zajímavého o jejich uměleckém stylu i životě. Setkali jsme se s pojmy jako je kubismus, impresionismus či expresionismus.

Na třídnické hodině jsme konečně dořešili vše potřebné k mikinám a objednali je. Kéž by dorazil balíček s mikinami do Vánoc, to by byl pěkný dárek pro všechny. Shrnuli jsme svoje chování a prospěch, v některých oblastech - vzdělávacích i výchovných - se objevují nedostatky, které je třeba napravit.

Měli jsme příležitost navštívit on-line veletrhy středních škol, protože v této době bohužel není možná osobní účast na dnech otevřených dveří. Střední školy se snaží svým uchazečům o vzdělání alespoň tímto způsobem přiblížit.