9.A – květen 2022

VELCÍ UČÍ MALÉ

6.5 Proběhla akce žákovské parlamentu ,, Velcí učí malé” Jde o den, kdy si žáci devátých ročníků mohou vyzkoušet výuku dětí na prvním stupni ( 1-5.třída ). Ti, co měli o výuku zájem, kontaktovali učitele, kteří v daných třídách učí a domluvili se na průběhu hodiny. Učil se Anglický jazyk v 5.C- ovoce a zelenina, 4.B – zvířata, Matematika v 5.B - zlomky, Výtvarná výchova v 3.C - pexeso, Přírodověda v 3.B - anatomie člověka. Kluci z 9.A - Marek Martínek a Dominik Vašín si pro 4.A připravili tělocvik v podobě opičí dráhy. Vyhlásili tři nejlepší děti, a těm dali sladkou odměnu v podobě bonbonu. Řekla bych, že se učení všem povedlo a líbilo. Žáci Diviš Novotný a Matěj Trmal z 9. A si připravili na předmět prvouky popis lidského těla. Vyučování proběhlo pomocí pracovních listů, nechyběla ani didaktická pomůcka v podobě lidského těla, kde si děti mohly vyzkoušet poskládat jednotlivé části trupu. Naši mladí učitelé se velmi snažili. Dětem se hodina prvouky líbila, rády by ji opět zopakovaly.

V pátek 27.5. jsme navštívili Památník Karla Čapka ve Strži, kde jsme zhlédli expozici zaměřenou na život a dílo Karla Čapka, jeho manželky Olgy Scheinpflugové a přítele Ferdinanda Peroutky. Součástí prohlídky bylo promítání 20 minutového filmu Život a doba spisovatele Karla Čapka, který dětem pomohl s utříděním a upevněním informací získaných během prohlídky. Děti si mohly individuálně prohlédnout expozici s názvem Po stopách hutí a hamrů v kraji Čapkovy Strže, která byla umístěna v prvorepublikové garáži na zahradě. Exkurze byla velmi zajímavá, dětem se líbila.

Čarodějnické učení 9. A

29. dubna jsme se zúčastnili Čarodějnického učení u Bulhara. Vymysleli jsme různé stanoviště pro 1. a 2.třídy. Pomáhali jsme při vymýšlení stanovišť. Děti například pomáhaly připravit kouzelný lektvar lásky, létaly na koštěti, házely kouzelným jablkem a přeskakovaly různé překážky.