9.A – květen 2021

Měsíc květen byl pro všechny měsícem návratu do školy, setkávání se spolužáky, učiteli, sdílení radostí i starostí konečně tváří v tvář a nejen přes obrazovky monitorů či displejů.

Naše třída se pustila do procesu tvorby společného tabla. Všichni jsme se nechali vyfotit paní fotografkou Stáňou Pechovou, která nám udělala fotky na téma našich koníčků, zálib a budoucího studijního zaměření. Na focení jsme si užili spoustu legrace, přijela se vyfotit i bývalá paní učitelka třídní Hanka Zahrádková se synem Honzíkem a každý si zkusil být na chvíli fotomodelem v ateliéru.

Tablo jsme poté postupně dotvářeli v hodinách výtvarné výchovy a také na třídnické hodině. Konečný výtvor jsme umístili do pekárny naproti škole a snad i trochu zpříjemníme budoucí čekání našich spoluobčanů ve frontě na pečivo.

Další skvělou akcí třídy byl společný Den dětí, který jsme oslavili již v pátek 28.5. pěším výletem na minigolf v Horním Bezděkově. Počasí nám celkem přálo, spadlo sice pár kapek, ale to nás nijak neomezovalo a minigolf si všichni vyzkoušeli. Udělali jsme několik vydařených fotek na vzpomínku v mikinách a cestou zpět si opekli buřty i marshmallowny.

Poslední květnový den nás v hodině VOb navštívil pan advokát Jakub Kříž, který si pro žáky připravil zajímavé povídání na téma právních profesí v rámci projektu Advokáti do škol. S žáky se podělil o několik příkladů ze své bohaté advokátní praxe.

V neposlední řadě žáky čekaly přijímací zkoušky na střední školy. Několik dětí ještě čeká na vyřízení odvolání a v nejbližších dnech by již všichni měli vědět, jakým směrem se bude ubírat jejich budoucnost.