9.A – duben 2021

Měsíc duben byl v naší škole zaměřený na péči o duševní zdraví a také jsme se zapojili do projektu VĚDCI DO VÝUKY Akademie věd ČR. Když byla na konci března zveřejněna výzva na sociálních sítích „Pozvěte si vědce do online výuky“, bylo jasné, že aktivita vzbudí zájem. Potřeba pedagogů zpestřit distanční vyučování se projevila v extrémně vysoké poptávce po „vpádech“ vědců do hodin. Naše škola není výjimkou a odborníci z různých oborů žáky obohacují svými znalostmi.

V hodině VOb nás navštívila paní psycholožka Iva Poláčková Šolcová, která si povídala s žáky o emocích a stresu před přijímacími zkouškami. Zde je shrnutí této akce z pohledu žákyně naší třídy Natálky:

Paní psycholožka nám poradila, jak se o stresu z přijímaček bavit s rodiči, jak jim vysvětlit, že je to pro nás také těžké a jak se celkově vypořádat s našimi pocity. Paní psycholožka byla moc milá a přátelská a několikrát jsme se společně zasmáli. Mohli jsme se ptát na různé věci a ona vřele odpovídala a vždy dobře poradila. Zajímavá byla diskuze třídy při objasňování emocí, z čeho vznikají a proč je vůbec máme. Akce nám přinesla spoustu nových informací, které můžeme použít kdykoli v životě.

Další vědec, psycholog a informatik Filip Děchtěrenko, který třídu 9.A navštívil v hodině PČ, si připravil tato zajímavá témata: Kolik instagramových fotografií si zapamatujeme? Neuronové sítě a co všechno se dá pomocí nich dneska dělat. Fungování paměti a pozornosti, interakce člověka  a počítače.

Začátkem dubna se konala v hodině dějepisu online beseda pro žáky - PŘÍBĚH OBCE LIDICE, která připomněla tragédii této obce, jež posloužila jako akt pomsty za atentát na Heydricha.

Třídnická hodina byla věnována hodnocení 3. čtvrtletí, zprávám ze ŽP, tablu a péči o duševní zdraví. Připomněli jsme si zásady zachování duševního zdraví při online výuce a před přijímacími zkouškami. Fotit na tablo bychom se měli příští týden, snad vše klapne a budeme mít pěkné fotky na památku