9.A – červen 2022

Dne 9.6 se konal knižní veletrh, kterého se naše třída zúčastnila. Veletrh se konal na Výstavišti Holešovice, kde byly k dispozici stánky s knihami. Veletrh jsme si všichni moc užili.

Dne 14.6 se všechny osmé a deváté ročníky vydaly na divadelní představení Tři Mušketýři. Představení trvalo asi dvě hodiny a mezi nimi byla přestávka. V divadle se nám moc líbilo a užili jsme si to tam.

V pátek 27.5. jsme navštívili Památník Karla Čapka ve Strži, kde jsme zhlédli expozici zaměřenou na život a dílo Karla Čapka, jeho manželky Olgy Scheinpflugové a přítele Ferdinanda Peroutky. Součástí prohlídky bylo promítání 20 minutového filmu Život a doba spisovatele Karla Čapka, který dětem pomohl s utříděním a upevněním informací získaných během prohlídky. Děti si mohly individuálně prohlédnout expozici s názvem Po stopách hutí a hamrů v kraji Čapkovy Strže, která byla umístěna v prvorepublikové garáži na zahradě. Exkurze byla velmi zajímavá, dětem se líbila.

20.6 se třída 9.A vydala na výlet do Višňové u Křivoklátu, kde jsme společně strávili tři dny. První den jsme se ubytovali a prohlídli si camp a koupali se v Berounce. Druhý den jsme se vydali na výlet na rozhlednu Paraplíčko a k hradu Křivoklát, kde nám paní učitelka koupila zmrzlinu dle našeho výběru. Během výletu jsme také měli dvakrát táborák, u kterého paní učitelka hrála na kytaru a společně jsme zpívali. Třetí den jsme uklidili v chatkách, sbalili si věci a vydali se na vlak směr Beroun. Výlet se nám všem moc líbil a užili jsme si ho. Děkujeme paním učitelkám, které tam s námi byly.