9.A – červen 2021

Poslední měsíc na základní škole byl plný akcí. Žáci byli přijati na střední školy a koncem června se uzavřely známky. Všechny stresy konečně opadly a mohli jsme si užívat společně strávené chvíle.

Naše třída pomáhala 6. - 10.6. při sběru papíru a stěhování lavic. Pan školník žáky velmi chválil za skvělou spolupráci. Také se naši deváťáci podíleli na volbách do Žákovského parlamentu pro další školní rok. Kačka Š. upekla pro všechny vafle a zpříjemnila tak den svých spolužáků sladkou svačinou.

Na školní výlet 24.6. jsme se vydali do Prahy projít si historické centrum. Naše trasa vedla z Hradčanské přes Pražský hrad, Malostranské náměstí, Lennonovu zeď, Karlův most a Staroměstské náměstí. Praha bez turistů patřila nám a užili jsme si fajn den.

V úterý 29.6. nás čekal společný závěrečný oběd. Pěšky jsme došli na Valdek, kde si pro nás připravil grilování o několika chodech pan Holer, tatínek Vendy. Grilovala se zelenina, sýr, kuřecí a vepřové maso a hamburgery. Spolužáci připravili také sladké hody a napekli štrůdl, čokoládovou buchtu, Krtkův dort. Všichni jsme se nacpali k prasknutí a závěrečná zmrzlina se do mnohých z nás už ani nevešla.

Ve středu 30.6. jsme se sešli na terase školy, kde se konalo závěrečné slavnostní vyřazení. Každý žák byl řádně ošerpován a dostal drobný dárek na památku. Na úplný závěr jsme si ve třídě pustili překvapení v podobě videa, které si pro nás připravila spolužačka Áďa. Zavzpomínali jsme na uplynulé 4 roky a někteří nestačili utírat slzy dojetí.

Co říci na závěr? Bylo mi potěšením být Vaší ,,třídní” - byť pouze na jeden školní rok. Byli jste skvělá a dobrosrdečná parta, která držela při sobě a vždy táhla za jeden provaz. Ať se Vám všem daří na nových školách a přijďte se na nás někdy podívat, rádi Vás v ZŠ Unhošť uvidíme .