9.A – březen 2023

Na začátku března proběhlo okresní kolo olympiády v německém jazyce, kde se náš spolužák Samuel umístil na krásném 5.místě. V rámci výuky dějepisu jsme pak absolvovali dvě akce – tou první byla přednáška společnosti Paměť národa, kdy nám paní lektorka Hana Hubková prostřednictvím kinopříběhu „Za ruce se vezmeme“ na základě nahrávek s přeživšími holokaustu popisovala období okupace. Druhou akcí byla návštěva Lidic – zde jsme nejprve v Lidické galerii vyslechli „Příběh obce Lidice“, poté jsme se s paní průvodkyní vydali novými Lidicemi na pietní území, kde jsme se postupně zastavovali u jednotlivých bodů – u 1.domu v Lidicích, u hromadného hrobu lidických mužů, u Horákova statku, u kostela sv. Martina, u pomníku lidických dětí. Poté jsme ještě navštívili lidické muzeum a prohlédli si stálou expozici. Nyní nás již čeká nejdůležitější měsíc letošního roku – duben, měsíc přijímacích zkoušek na SŠ.