8.D – září 2023

Září nás přivolalo zpět do školních lavic. Samozřejmě se nám nechtělo. Ale určitě se najdou i tací, kteří se těšili na kamarády, nebo na některý z předmětů. Tento rok se nám opět někteří učitelé vyměnili a jedna výměna nás čeká ještě v říjnu. Věříme, že to zvládneme. Škola nám nabídla spoustu kroužků, mimo jiné i první krůček k přípravě na přijímací zkoušky z matematiky, italštinu či anglickou konverzaci.
Začátek roku jsme věnovali rozdávání učebnic, sešitů a třídnickým pracím. Ale už další den jsme začali napříč předměty opakovat učivo z loňska.
V pátek 8. 9. jsme si ovšem užili v duchu léta. Za krásného počasí jsme vyrazili za plněním projektového dne pod názvem "SPOLU" - všechny třídy v ročníku měly za úkol podniknout společnou sportovně laděnou akci. Pro nás - 8. třídy - učitelé vymysleli výlet na Kounovské kamenné řady a zříceninu hradu Pravda, abychom se společně turisticky a trochu i historicky a geologicky vyřádili. Skvělá výprava, prima počasí. Co víc si přát.
Měsíc završila beseda se současným kronikářem města Unhoště.