8.D – prosinec 2021

Vědci do škol V pátek navštívil osobně naší školu pan RNDr. Petr Zacharov Ph.D. z Ústavu fyziky atmosféry AVCR. Přednášku měla 8.D na téma Cumulonimbus. Děti se dozvěděly jaká je správná terminologie v pojmenování mrak x oblak. Jaké složení má oblak a kolik váží. Jak vzniká tornádo a jakým směrem rotuje, jak vzniká blesk a jak si hledá cestu, kam udeří. Přednáška pana doktora byla úžasná, dětem se velmi líbila a již během prezentace měly zajímavé dotazy.

8. D Návštěva vědecké knihovny v Kladně.

15.12. navštívila 8.D vědeckou knihovnu v Kladně.

Byl zde pro nás připraven krásný workshop na téma Jan Amos Komenský, po příchodu se děti rozdělily do dvou skupin. Jedna skupina se ponořila do tajemství citátů známých filozofů, druhá skupinka pak doplňovala životopis Jana Amose Komenského. Všechny děti se vrhly do zadaných úkolů s nadšením. Paní knihovnice přinesla dětem ukázat zajímavé tituly od J. A. Komenského. Další část workshopu spočívala v porozumění textu a nahrazení staročeských slov současnou češtinou. Na závěr pak byla pro děti připravena soutěž, křížovku už děti jsme už nestihly v knihovně ale až ve škole. Dětem se program v knihovně velmi líbil a těší se na další aktivity v rámci projektu J. A. Komenský.