8.D – Fakulta biomedicíny

26.11. 2021 byla 8.D na úžasné exkurzi na ČVUT – fakultě biomedicíny.

Fakulta biomedicínského inženýrství je druhá nejmladší fakulta ČVUT. Na fakultě vznikly moderní laboratoře a unikátní pracoviště se špičkovým vybavením. Prostřednictvím pedagogů a studentů je fakulta schopna pomáhat např. pacientům s těžkými poúrazovými stavy. Spolupráce s kardiochirurgií či výzkum a vývoj nouzového plicního ventilátoru pro nejvíce ohrožené pacienty, rehabilitace pacienta v laboratoři robotické rehabilitace, kde se doslova stávají zázraky.

Po úvodních slovech paní Ing. Skopalové o zaměření fakulty se žáci s nadšením vrhli do výroby malého elektromotoru a reproduktoru. Se zájmem si pak prohlédli jednotlivé laboratoře. Navštívili jsme jen zlomek a přesto to byl pro vše úžasný zážitek. Vždyť vidět umělého pacienta na JIP, kterého můžete vyšetřit, či nechat si zkontrolovat zrak, či pozorovat umělou plíci a různé ventilace.

Odcházeli jsme s pokorou a úctou k těm, co umí a chtějí pomáhat druhým.