8.C – září 2023

1)Třídní výlet do Jizerských hor
Ve čtvrtek 28.9. vyrazila 8.C na krátký čtyřdenní adaptační kurz do malebných Jizerských hor.
Sraz byl ráno v 8:15 na autobusovém nádraží v Unhošti. Během dopoledne jsme se přesunuli do Janova nad Nisou. Z janovského náměstíčka nás čekal výstup k naší chatě. S naloženými batohy jsme se vydali lesní "zkratkou" na cestu. Stoupání bylo prudké a notně prověřilo fyzické i psychické síly všech účastníků😉. Nakonec jsme úspěšně dorazili na místo. Následovalo zabydlení v horské chatě, příprava oběda a seznámení se se základními pravidly pobytu.
Poté jsme již vyrazili na naši první procházku. Cílem byla rozhledna Královka a následný hřebenový sestup opět k nám na chatičku. Po návratu jsme ještě zašli do přilehlého lesa a připravili jsme si dříví na zítřejší táborák.
Na pátek byl naplánován celodenní výlet. Trasa vedla od naší chaty přes rozhledny Slovanka, Bramberk a Nisanka až k jablonecké přehradě, odkud jsme se vraceli opět naší oblíbenou 101 do Janova. Oficiálně měřila trasa 13,5 km, ale na konci dne byl součet nachozených kilometrů o 8 větší. Také jsme překonali téměř 750 výškových metrů.
Po celodenním pochodu následovalo společné opékání buřtů a přátelské tlachání o všem, co jsme ten den zažili. Sobota byla připravena zážitkově. Dopoledne jsme strávili v kreativní dílně janovské korálkárny, kde si každý mohl vyrobit náramky, náhrdelník či skleněný obrázek. Čas utekl jako voda a my jsme již kvaltovali k bobové dráze, kde nás čekaly zběsile ďábelské jízdy v bobovém korytu. Po vyčerpání všech jízd jsme poseděli a pojedli v místní restauraci a již byl opět čas zvednout kotvy a vyrazit za dalším zážitkem do Jablonce na prvoligové fotbalové utkání mezi FK Jablonec a FC Slovácko. Jelikož jsme dorazili ke stadionu hodinu před začátkem utkání, rozdělili jsme se ještě na dvě skupiny, kdy jedna vyrazila na nedalekou rozhlednu Petřín a druhá skupinka šla obhlédnout obchody se suvenýry.
Po zápase, který skončil výhrou domácích jsme opět využili služeb MHD Jablonec a od janovské samoobsluhy, kde byly doplněny zásoby na poslední večer, jsme absolvovali poslední příkrý výstup k naší chatě. Připravili jsme si poslední večeři, zabalili jsme si věci, poklidili jsme chatu a strávili jsme společně poslední večer našeho tripu.
Neděle pak již byla ve znamení návratu na unhošťské autobusové nádraží.
Za svou osobu chci poděkovat vše účastníkům zájezdu za skvěle strávený čas plný zážitků, legrace a překonávání sebe sama.
Zde je fotogalerie z výletu.
Fotogalerie - Janov nad Nisou (28.9.-1.10.2023)
2)Akce SPOLU - zřícenina hradu Pravda a Kounovské kamenné řady
V rámci vyhlášené školní akce zaměřené na spolupráci mezi třídami jednotlivých ročníků vyrazily všechny "osmičky" na turisticko-poznávací výlet ke zřícenině hradu Pravda a do okolí mystických Kounovských kamenů.
Celé akce se zúčastnilo celkem 79 žáků a žákyň z 8.A,B,C, a D. Průvodci této tlupy bylo pět členů našeho pedagogického sboru v čele s p. uč. Duškem.
Trasa výletu začínala na návsi malebné vesničky Konětopy, aby pak pokračovala po značených turistických trasách až k vlakovému nádraží v Mutějovicích. Celkem jsme zdolali 11 km po převážně lesních a polních cestách s jednou delší zastávkou na zřícenině hradu Pravda.
Celý výlet proběhl bez problémů a splnil účel mezitřídního setkání, které vedlo k navázání nových kamarádských vztahů.
Fotogalerie 8.A,B,C,D - SPOLU (Pravda, Kounovské kamenné řady)
3) Setkání s kronikářem města Unhoště
Ve druhé polovině září jsme absolvovali setkání s kronikářem našeho města, s p. Sanytrákem. Během přednášky jsme se kromě podrobností o tom, jak se městské kroniky zpracovávají a tvoři také měli možnost seznámit s fotogalerií míst z našeho okolí, protože p. Sanytrák je i vášnivým fotografem. .