8.C – únor 2021

Únor je vždy nejkratší měsíc v roce a díky jarním prázdninám poměrně rychle utekl. Pokračovali jsme v distanční výuce. Naštěstí zima nám docela přála a ke sněhu se přidal i mráz, mohli jsme tedy chodit ven a kochat se zimní krajinou.

Nezaháleli jsme ani ve škole. V anglickém jazyce se řešilo zapeklité téma – použití přítomného času průběhového a přítomného času prostého. Ve fyzice a chemii jsme se naučili základní stavbu atomu a použití chemických prvků v praxi. Pokračujeme i v dalších předmětech – trávicí soustava v přírodopisu a v zeměpisu se ve druhém pololetí postupně seznámíme s kraji České republiky. V dějepisu proběhlo důležité téma českých dějin – rok 1848.

Učitelé vnímají, že je distanční výuka dlouhá a naše motivace k učení klesá, proto se nám snaží své hodiny zpříjemnit různými webovými aplikacemi a on-line semináři – v březnu nás bude čekat virtuální návštěva Jaderné elektrárny Dukovany.