8.C – Projektový den 26.10.2021

V rámci projektového dne jsme navštívili Univerzitní centrum energeticky efektivních budov (UCEEB ČVUT). Program byl doslova nabitý zajímavostmi ze světa vědeckých pracovníků. Výzkumní pracovníci nám umožnili nejen jedinečnou prohlídku objektu, ale umožnili žákům stát se jedním z nich. Testovali jsem únosnosti a lámání jak dřeva, tak i betonu. Žáci definovali, co se bude zkoumat, k čemu bude výzkum sloužit a jaké je jeho využití v praxi. V laboratořích museli dodržet technologické postupy, využili přepočty jednotek a vše pečlivě zaznamenali do oficiálních protokolů. Všichni krásně spolupracovali a jako trofej jsme si odvezli jak vzorky betonových odlitků, tak i dřevěných prvků, které prošli našim výzkumem a testováním.

Program akce: I část: prohlídka objektu a laboratoř; Požární laboratoř; Akustická laboratoř; Laboratoř personalizované telemedicíny; Laboratoř elektronických systémů; Laboratoř vnitřního prostředí (klimatická dvojkomora); LORCA; kviz a doplňování otázek k prohlídce

II část: laboratorní zkoušky únosnosti materiálů vysvětlení laboratorní zkoušky únosnosti materiálů: Co se zkoumá? K čemu to je? Kde se to používá? Jak si to představit? rozdání Laboratorního protokolu a vysvětlení jak ho doplnit lámání materiálu: Vzorky dřeva (bříza, LVL horizontálně a svisle) a betonu (různé druhy)

III část: betonování květináčů a zkušebních vzorku příprava směsi podle receptů betonování tvárnic

VI část: porovnání výsledků a příprava plakátů