8.C – listopad 2023

Hned v úvodu měsíce jsme na základě mezitřídní spolupráce se třídou 4. C připravili celodenní venkovní adventure den pro naše mladší spolužáky. Nachystali jsme dobrodružnou stezku okolo Bulharu, kde museli všichni účastníci plnit úkoly, za které sbírali body. Celá akce byl skvělým odreagováním od běžného učení a strašně moc se nám všem líbila! Už se těšíme, až budeme podobnou akce opět opakovat. V hodinách informatiky proběhla online olympiáda mediální gramotnosti, kde jsme museli vyhledávat informace na internetu a rozlišovat co je a co není fake news. Absolvovali jsme hodinu moderní chemie, kterou vedli studenti VŠ. Ukázali nám pokus SEMAFOR, kde se po každém zatřepání s lahví změnila barva jako na semaforu. Mluvili jsme také o výbušninách a kyselinách, jak moc jsou nebezpečné. Na závěr nám vyrobili zmrzlinu ze suchého ledu, která byla moc dobrá a příjemně zpestřila školní den. Také proběhl pyžamový den, který je v naší třídě velmi oblíbený:-) Pomáhali jsme na dni otevřených dveří. Na konci měsíce přijela do školy divadelní skupina z Hradce Králové a my jsme zhlédli v sokolovně představení Divadelní cestopis aneb Evropou od renesance po realismus. Viděli jsme Shakespearova Hamleta, ukázku Zdravý nemocný od Moliéra, Sluhu dvou pánů od Goldoniho a Cyrana z Bergeracu. Na závěr nám byla předvedena nejslavnější divadelní vražda v dějinách českého divadla v ukázce z Maryši od bratří Mrštíků. Také jsme v rámci školní soutěže vánočně nazdobili dveře naší třídy.