8.B – září 2023

Naše třída se zapojila do projektu Reflexáci, jehož cílem je zvýšit povědomí o důležitosti nošení reflexivních prvků v silničním provozu.
Každý z nás dostal reflexní samolepku, kterou jsme si nalepili na batoh, abychom byli na silnici vidět.
V pátek 8.9. jsme se v rámci projektového dne Spolu vydali autobusem do Konětop, odkud jsme šli na zříceninu Pravda. Dále jsme pokračovali po naučné stezce Kamenné řady u Kounova až do Mutějovic, odkud nás odvezl autobus zpět do Unhoště. Ušli jsme celkem 13 km a prožili příjemný den v přírodě.
V týdnu od 18. - 22.9. jsme se zúčastnili projektu Pěšky do školy.
Každý den jsme zaznamenávali, jak jsme přišli do školy ( pěšky, na kole, na koloběžce, autem, autobusem). Udělali jsem i doprovodnou aktivitu, která spočívala ve vyplnění PL Můj domov jinýma očima.
V úterý 19.9. Laura, Simča, Dominika, Fanda Rozner a Fanda Kozel reprezentovali naši školu v přespolním běhu. Děvčata obsadila 2. místo. Gratulujeme.
Ve čtvrtek 21.9. jsme s panem učitelem Řehákem navštívili Melicharovo vlastivědné muzeum, kde jsme zhlédli výstavu zahrádkářů.
V hodině chemie jsme dělali pokus s jódem, ohněm a studenou vodou, který byl velmi zajímavý.
V pondělí 25.9. jsme si v hodině Aj připomněli Evropský den jazyků, který se slaví 26.9. Celý druhý stupeň se v hodinách Aj přidal k výzvě vytvoření plakátu LANGUAGES IN MY CLASSROOM/SCHOOL.
Plakáty představují všechny jazyky, které se vyskytují v našem studijním prostředí. Mohly být zahrnuty jak jazyky, které se žáci učí, tak jazyky, kterými mluví spolužáci. Nejzdařilejší výtvory budou zaslány do soutěže na webových stránkách EDJ.
Poslední akcí v měsíci září byla beseda s kronikářem města Unhošť panem Sanytrákem v místním kinosále.
Září uteklo jako voda, říjen už klepe na dveře.