8.B – říjen 2023

Mezinárodní spolupráci v rámci eTwinning projektu "Around the World in the Classrooms" jsme v naší škole odstartovali video konferencemi, během kterých jsme se s partnerskými školami vzájemně představili a povídali si o našich zemích. Diskutovali jsme také o dalších aktivitách, které nás čekají a na kterých budeme společně pracovat. Ve středu 4.10. proběhla konference s Polskem v 8.B. Podzimní sběr papíru probíhal ve dnech 10.-12.10. Naše třída odevzdala celkem 488 kg papíru. Martin Šmíd přinesl 120 kg papíru. Děkujeme. V sobotu 14.10. se v Unhošti na náměstí konaly městské slavnosti, kde Laura, Rozálka a Anička pomáhaly u stánku s výrobou dřevěných hraček. 19.10. jsme se zúčastnili zajímavé besedy se spisovatelem hororových příběhů Danem Angusem. Po besedě jsme si mohli zakoupit jeho knihu Hororové povídky. 23.10. jsme absolvovali poučnou besedu na téma Rizika sexuálního života s paní Podlahovou. V rámci chemie žáci zažili zajímavou badatelskou hodinu. Dostali několik směsí, různé pomůcky a měli jednotlivé složky směsí od sebe oddělit. Zapojili jsme se do projektu 9.B Plyšáci pro Centrin. Věříme, že plyšáci potěší obyvatele Centrinu. Dominika Tumová se umístila na 2.místě v soutěži Přírodovědný klokan v okrese Kladno. Gratulujeme. 31.10. jsme si pro naše menší spolužáky ze 4.B připravili projekt Halloween, který zahrnoval halloweenskou stezku, soutěž o nejlepší masku a ochutnávku potravin. Doufáme, že se čtvrťáčkům náš projekt líbil.