8.B – prosinec 2023

V úterý 5.12. naši třídu navštívili Mikuláš, čert a andělé. Začátkem prosince žákovský parlament vyhlásil soutěž o nejlépe vyzdobené dveře třídy, které jsme se zúčastnili. Dveře jsme ozdobili vánočním stromkem, dárky a vločkami. Vyhráli jsme 1. místo. Výhra nás potěšila. V pondělí 11.12. jsme v sokolovně zhlédli zajímavé anglické představení A Christmas Carol. Jednalo se o dramatizaci původního díla Charlese Dickense. V pondělí 18.12. jsme měli možnost zúčastnit se matematické únikové hry. Bylo pro nás připraveno 10 matematických úkolů zaměřených na rébusy, hlavolamy, číselné výrazy, mocniny, odmocniny a Pythagorovu větu. Únikovou hru úspěšně absolvovaly Dominika a Nelly. Vánoční turnaj v přehazované pro 8. a 9. ročníky proběhl 20.12. v hale. Děkujeme Dominikovi, Fandovi, Vaškovi, Simče, Domče a Matějovi za reprezentaci naší třídy. Poslední den ve škole byl věnován vánočním zvykům a tradicím. Nejdříve jsme si společně zazpívali vánoční koledy a pak následovala vánoční besídka. Pod stromečkem každý našel nějaký dárek začínající písmenem křestního jména, například Vašík dostal voňavku, Nelly náramek, Toník trabanta, Marian míč. Laura lak, Rozálka rtěnku…..Nechyběla ani ochutnávka vánočního cukroví a Just Dance. Dnešní předvánoční den byl zakončen vánoční diskotékou v sokolovně. Přejeme všem veselé Vánoce a šťastný nový rok!