8.B – listopad 2023

Listopad 8.B V hodinách informatiky proběhla online olympiáda mediální gramotnosti. Nejlepšími řešiteli byly Anička, Nelly a Rozálka. Děkujeme za reprezentaci třídy. V pátek 10.11. jsme absolvovali hodinu moderní chemie, kterou vedli studenti VŠ. Ukázali nám pokus SEMAFOR, kde se po každém zatřepání s lahví změnila barva jako na semaforu. Zajímavé byly barvy prvků, když se zapálily. Mluvili jsme také o výbušninách a kyselinách, jak moc jsou nebezpečné. Na závěr nám vyrobili zmrzlinu ze suchého ledu. V úterý 14.11. Abigél s Korny pomáhaly při zápisu příchozích rodičů v rámci Dne otevřených dveří. Pyžamového dne 15.11. se zúčastnila pouze tři děvčata. Poslední týden v listopadu proběhlo školní kolo olympiády z českého jazyka pro žáky 8. a 9. ročníků, kterého se zúčastnily Majda, Laura, Rozálka a Simča. Výsledky zatím nevíme. Na konci měsíce 30.11. přijela do školy divadelní skupina z Hradce Králové a my jsme zhlédli v sokolovně představení Divadelní cestopis aneb Evropou od renesance po realismus. Zajímavé byly ukázky z nejslavnějších divadelních her od středověku po české národní obrození. Viděli jsme Shakespearova Hamleta, ukázku Zdravý nemocný od Moliéra, Sluhu dvou pánů od Goldoniho a Cyrana z Bergeracu. Na závěr nám byla předvedena nejslavnější divadelní vražda v dějinách českého divadla v ukázce z Maryši od bratří Mrštíků. Moderátoři celého představení nás v průběhu informovali o životě autorů jednotlivých her. Divadelní představení bylo zajímavé a poučné. Měsíc listopad končí. Venku napadl první sníh a my se už těšíme na Vánoce.