8.B – listopad 2020

Naše třída měla v listopadu hned několik akcí. Z českého jazyka jsme dostali dva úkoly. Měli jsme vytvořit pracovní list, vymyslet tajenky, křížovky, osmisměrky a další jazykové úkoly. Druhý úkol byl nakreslit komiks, který měl vystihnout obsah úryvku z čítanky. Další úkol byl jen pro některé dívky z naší třídy. Byl z předmětu společenské uplatnění. Pokračovali jsme v naší akci – dobrý skutek pro třídu. Vyslechli jsme úryvek z vlastní knihy, dozvěděli jsme se o historii aerobiku, ve škole zhlédneme video s gymnastickými cviky a prezentaci o výtvarném umění. V listopadu jsme měli hned dvě besedy z fyziky a obě probíhaly online. První beseda se jmenovala Energie - budoucnost lidstva a byla od společnosti Svět energie, která spadá pod skupinu ČEZ. Druhá beseda byla také o energetice. Beseda se promítala z pokusného jaderného reaktoru Vrabec. Obě besedy byly moc zajímavé a poučné. Také jsme se zúčastnili výtvarné soutěže. Téma soutěže byl Jiří Hanzelka. Mohli jsme si o něm přečíst knížky, pustit film z jeho cest a nakreslit obrázek. Další akce, do které jsme se zapojili, byl běžecký závod Zátopek race. Běželo se 1,6 km kolem rybníku Bulhar, chlapci běželi dvě kola a dívky jedno kolo. V kategorii 8. a 9. tříd se umístil na 1. místě Jakub Maxant, na druhém místě Jakub Davídek, na čtvrtém místě Vojtěch Kralovič.

Gratulujeme.