8.B – leden 2024

Po vánočních prázdninách jsme se 3.1. opět vrátili do školních lavic. Čekaly nás pololetní písemné práce, neboť se uzavírala klasifikace za 1. pololetí. Vzhledem k tomu, že nás čekal od 14.1. lyžařský výcvik, museli jsme mít známky uzavřené do 12.1. V hodinách anglického jazyka jsme si všichni napsali písemnou část školního kola olympiády. Nejlepší řešitelé se zúčastnili ústní části – Matyáš Langer, Toník Hekl. V hodinách českého jazyka nás paní učitelka seznámila s možností účasti v recitační soutěži, která proběhne v únoru. Přihlásila se pouze Abigél. V chemii jsme dělali laboratorní práci na téma Příprava a vlastnosti oxidu uhličitého. Jak rozvíjíme čtenářskou gramotnost v hodinách? Tento měsíc jsme v hodině literatury řadili jednotlivé části textu, jak jdou za sebou. Jednalo se o porozumění textu. Dostali jsme části textu, které byly přeházené. Úkolem bylo seřadit části ve správném pořadí, jak na sebe navazují. K dispozici jsme měli devět textů ( Jules Verne – Dva roky prázdnin, Bible – Kain a Ábel……). V další hodině proběhla společní kontrola, kdy jsme si přečetli části textu ve správném pořadí. Tato aktivita nás velmi bavila. V neděli 14.1. jsme odjeli na lyžařský výcvik do Pece pod Sněžkou. Byli jsme ubytováni v Čapkově chatě. Druhý den jsme byli rozděleni do čtyřech družstev podle toho, jak kdo lyžuje. Na večer měla každá třída připravený program. My jsme si připravili soutěž v hádání písniček. Ve středu odpoledne jsme šli do Pece pod Sněžkou. Poslední den v pátek byly závody ve slalomu, při kterých jsme museli projet dráhou s automatickou časomírou. Získali jsme celkem pět medailí. V sobotu ráno jsme se vrátili domů. Lyžařský výcvik se nám všem líbil. Po návratu z LVZ jsme měli TH, na které jsme zhodnotili náš prospěch a chování za 1. pololetí. Paní učitelka nás pochválila za hezký prospěch. Ve třídě máme 21 žáků s vyznamenáním z celkového počtu 25 žáků, tři žáci mají samé jedničky. Byli jsme informováni o nebezpečí konzumace nápojů Prime. Vyplnili jsme dotazník sebehodnocení a zpětnou vazbu na paní učitelku. V úterý 30.1. se Laura zúčastnila okresního kola Olympiády v českém jazyce v Kladně. Děkujeme za reprezentaci. Výsledky zatím nevíme. Ve středu 31.1. jsme dostali pololetní vysvědčení. V pátek 2.2. nás čekají jednodenní pololetní prázdniny.