8.B – březen 2024

Březen 8.B Barevný týden proběhl v týdnu od 18.- 22.3. (modré pondělí, šedé úterý, červená středa, zelený čtvrtek a žlutý pátek). Někteří z nás se ho zúčastnili a v daný den přišli v oblečení příslušné barvy. V úterý 19.3. se konala sportovní soutěž tzv. čtyřboj v Kladně, kterého se zúčastnili Matěj a Dominika se Simčou. Děkujeme za účast a reprezentaci školy. Na TH jsme probrali výsledky ankety školní jídelny, vícedenní školní výlet a dobrý skutek. Oproti původnímu plánu procházek s obyvateli DD v Unhošti si s nimi půjdeme zahrát společenské hry. V pátek 22.3. jsme se zapojili do akce Ukliďme svět, v rámci které jsme v okolí Unhoště uklízeli odpadky, které do přírody nepatří. První hodinu jsme ve třídě zhlédli dokument o odpadovém hospodářství, pak jsme dostali rukavice a pytle na odpadky a vyrazili směr Štoka. Pytle naplněné plechovkami, lahvemi, obaly, ale i starými botami a hráběmi jsme nechali u kontejnerů na tříděný odpad. Počasí nám přálo a my jsme udělali dobrý skutek. V pondělí 25.3. jsme si užili česko-anglickou hodinu hudební výchovy. Žáci ze skupiny paní učitelky Neustupové si připravili krátké povídání o Tower Bridge a za klavírního doprovodu paní učitelky Hlušičkové se naučili zpívat anglickou píseň London Bridge is Falling Down. V úterý nás čekala přednáška 1. pomoci, při které jsme si mohli vyzkoušet, jak poskytnout 1. pomoc při resuscitaci. V rámci patronátu tříd si pro nás ve středu 4.B připravila projekt Velikonoce. Strávili jsme příjemné dopoledne na louce u Bulhara, kde jsme nejdříve vyluštili křížovku související s Velikonocemi a pak nás čekala stanoviště s úkoly – malování kraslic, zdobení perníčků, překonávání překážek a hod na cíl. Nechybělo ani občerstvení v podobě upečeného beránka, slaných tyčinek a dalších dobrot. Na závěr jsme si společně zasoutěžili v družstvech. Chtěli bychom touto cestou moc poděkovat paní učitelce Bryndové, její asistence a všem dětem, které se na přípravě projektu podílely. Na závěr jsme dostali ručně vyrobené masky na obličej, ve kterých jsme se společně vyfotili. Ve středu 27.3. proběhlo tzv. učení naruby – dárek ke Dni učitelů, kdy si žáci mohli připravit danou hodinu a vyzkoušet si roli učitele. Grafy souvětí si připravily na hodinu českého jazyka Majda se Simčou. Veselé Velikonoce přeje všem 8.B.