8.A – listopad 2020

Třída 8. A se celý listopad pilně vzdělávala v režimu online výuky. Zvládla napsat i čtvrtletní písemku z matematiky, která dopadla dobře. V předmětu Společenské uplatnění jsme si povídali o vysněných povoláních, které by se žákům líbila. V Hudební výchově si žáci sami připravují prezentace svých referátů i s poslechem skladeb klasické hudby – tentokrát renesance a baroka. Ve Výtvarné výchově se žáci zapojili do dvou tvořivých soutěží:

• 1. Soutěž "Objevujte svět s Hanzelkou" spojené s cestováním Zikmunda a Hanzelky
  • 2. Komiksová soutěž "Příběh pamětníka 2. sv. Války"

Také v dějepisu jsme nezaháleli a žáci se zapojili do školního kola dějepisné olympiády, s velmi dobrým umístěním Diviše Novotného na 3. místě a Lucie Čamrové na 4. místě z celkového počtu téměř dvaceti soutěžících. Gratulujeme Divišovi k postupu do okresního kola.

Snad vydrží aktivní přístup žáků i do prezenční výuky v prosinci.