8.A – leden 2024

Začátek ledna byl náročný. Učitelé nám museli uzavřít známky na vysvědčení ještě před lyžákem, tak nás čekala spousta písemek, zkoušení a vylepšování známek. Lyžařský výcvik byl zaslouženou odměnou. Přestože někteří z nás museli pro nemoc odjet domů předčasně, užili jsme si to, naučili se lyžovat, navázali nová přátelství a posílili ta stávající. Po návratu z lyžáku jsme zažili laboratorní práci v chemii, kdy jsme připravili oxid uhličitý a zkoumali jeho vlastnosti. Většina z nás plyn jímala do nafukovacího balonku 🙂 Ve fyzice jsme si ukázali, proč se solí v zimě silnice a vzniklou směs soli a ledu, která měla -20°C jsme použili na přípravu smetanové zmrzliny. A v neposlední řadě i v matice jsme využili netradiční metodu algebraických dlaždic, která nám pomohla pochopit sčítání a odčítání výrazů.