8.A – květen 2023

Co nám přinesl měsíc květen? Nejdříve jsme si 12. května udělali výlet do Kladna na Střední a vyšší zdravotní školu. Zde se nás ujali studenti z kroužku první pomoci. Rozdělili nás do skupin a pomáhali nám řešit modelové situace, které mohou nastat kolem nás. S jejich pomocí jsme si vyzkoušeli umělou masáž srdce dospělého i dítěte, zastavovat krvácení, ošetřit popáleniny a mnoho dalších důležitých věcí. 22.května jsme spolu s dalšími třídami osmého a devátého ročníku navštívili kladenské divadelní představení „Jak jsem potkal ďábla“ o životě Oty Pavla. Den poté se Alice, Vláďa a Ondřej zúčastnili sportovní dopoledne „Road to Kladno“ s p. Váňou. Vyzkoušeli si fotbal, florbal, tenis, házenou a frisbee. Alice se umístila na druhém místě. Gratulujeme. V rámci třídnické hodiny jsme si zvolili nové zástupce do parlamentu na příští školní rok.