8.A – březen 2021

Tento měsíc měli osmáci velmi pestrý, v rámci hodin anglického jazyka si užili virtuální prohlídku Prahy s průvodkyní v anglickém jazyce.

10. 3. absolvovali preventivní program ve formě webináře z Úřadu vlády ČR – Prevence kybernásilí, kde je lektorky provedly možnými úskalími používání internetových seznamek a sociálních sítí obecně. Žáci měli možnost na konkrétních příbězích odhadnout, co je a co není problematická komunikace přes tato média. Tématem byla také otázka kyberšikany a jak umět kamarádovi/kamarádce v této situaci pomoct, kam je možné se obrátit, ale také umět rozpoznat, kdy a kdo se kyberšikany účastní. Opět na reálných zdokumentovaných příbězích ze života. Uvědomit si bezpečné chování na internetu i vzhledem k ochraně počítačových hesel, sdělování informací o své osobě a rodině na sociálních sítích.

Této problematice jsme se následně také věnovali v rámci třídnické hodiny.

V neposlední řadě bylo v březnu spuštěno hlasování k fotosoutěži, kterou vyhlásil a zorganizoval žákovský parlament a žáci měli možnost účastnit se výběru nejkrásnější fotografie zimní krajiny, které se naši žáci také zúčastnili svými fotografiemi.