7.D – říjen 2022

V říjnu už máme opakování ze šestky za sebou a výuka se posunula vstříc novým poznatkům. Za sebou máme sběr papíru. Je fajn, když každý svou troškou - fyzikálně správněji by bylo 1 kilogramem, jak by nás napomenula paní učitelka, přispěje do kontejneru. Peníze jsou pak zase využity na pomůcky pro školu. Ve fyzice si hrajeme s vláčkem, nebo s autíčky. No není to jen takové hraní, protože u toho musíme měřit čas a zdolanou dráhu. Hádejte, co zjišťujeme za fyzikální veličinu? Přírodopis jsme si osvěžili výpravou do Melicharova muzea v Unhošti. Zrovna se zde konala výstava výpěstků místních zahrádkářů a my si ve škole lámali hlavu s tím, co že to je to záhadné slovo "odrůda". V muzeu jsme měli úplně zřetelně před očima jeho význam. Také jsme si založili vlastní skleníček ve třídě a zjistili jsme, že nejen teplota a vláha, ale i délka dne je pro pěstování rostlin důležitá. Do školy za námi zavítala paní Ing. Valentová, která nás seznámila s prací Dobrovolnického centra v Kladně. V hodinách občanské výchovy jsme pak navrhovali formou komiksu, jak by se dalo pomáhat ještě jinak.