7.D – březen 2023

Konečně jsme se rozhodli, kam letos pojedeme na školní výlet. Z ekologického vzdělávacího centra Mlýn Radouňka nám potvrdili, že se na nás těší a připraví pro nás 4-denní program o vodě, vodních organismech a fyzikálních zákonitostech. Těšíme se. Čekání na výlet jsme si zkrátili výtvarným workshopem v Národní galerii v Praze. Nejprve jsme si prošli s lektorkou Karlův most a poté jsme tvořili koláž na téma: Co by sochy dělaly, kdyby náhle ožily? Dílka se nám velmi povedla. Po roce jsme se dočkali také Dne naruby, který naše škola vyhlásí vždy v Den učitelů. Naši kluci se zhostili 3 vyučovacích hodin, které se jim vážně povedly. V souvislosti s Velikonoci jsme se zapojili do barevného týdne. Bereme to jako prima oživení šedivých dní. I když vlastně šedivý den byl také. Na konci měsíce jsme vyrazili opět na pomoc naší milé Zemi a zapojili jsme se do akce Ukliďme Česko. Trochu jsme se obávali, že bude všude naklizeno, ale nestalo se tak. Všechna místa, která žáci naší školy navštivili, naši pomoc potřebovala. Na chvilku je na planetě o něco čistěji i díky nám.