7.C – září 2020

Měsíc září – měsíc opakování

Když nás v březnu 2020 překvapil Covid-19, byli jsme nuceni přejít na domácí výuku, tzv. výuku distanční. A proto na začátku letošního školního roku nastal čas na to, ověřit si naše vědomosti i mezery a pokusit se o jejich nápravu. Proto se také celé září neslo ve znamení opakování ve všech vyučovacích předmětech.

Naplno jsme se ponořili do opakování matematiky a je potřeba sebekriticky přiznat, že nás ještě čeká spousta práce. V hodinách jsme se začali připravovat na úvodní test, který nás čeká na začátku měsíce října. Kromě učiva o dělitelnosti přirozených čísel (znaky dělitelnosti, nejmenší společný násobek a největší společný dělitel) jsme opakovali čísla desetinná a rovněž převody jednotek. Z geometrie jsme se zaměřili na opakování učiva o úhlech, o trojúhelníku, krychli a kvádru.

V prvním školním měsíci se naše třída také zapojila do výtvarné soutěže (Slunečnice). Práce některých žáků třídy jsou ke zhlédnutí na výstavě ve Vlastivědném muzeu v Unhošti.

V hodinách výchovy k občanství zpracovávají žáci pod vedením p. uč. Kučerové referáty na zvolená témata. Lada Pospíšilová a Barbora Břečková si jako téma své práce zvolily Nadaci Dobrý anděl.

Tato Nadace pomáhá rodinám s dětmi, které se vlivem vážné nemoci dostaly do těžké životní situace. Cílem Nadace je, aby rodiny nemocných dostávaly pravidelnou měsíční finanční pomoc v řádech několika tisíc korun. Z této částky pak hradí výdaje spojené s léčbou nebo běžný chod domácnosti. Nadace byla podle slovenského vzoru založena 8.listopadu 2011 podnikateli Petrem Sýkorou a Janem Černým.