7.C – únor 2023

V únoru se třída nejvíc těšila na jarní prázdniny, ale ještě před nimi zvládli žáci udělat kus práce. V předmětu výchova k občanství jsme dělali projekty na téma "krásy naší země". Kdo chtěl, mohl pracovat sám za sebe, ale většina se přiklonila ke skupinové spolupráci. Výsledkem byly opravdu zajímavé projekty se spoustou fotek, informací i příběhů. Žáci si je navzájem odprezentovali a o jednotlivých místech jsme poté diskutovali. V občance jsme také v únoru probírali ekologii a ochranu přírody a sdíleli tipy, jak sami můžeme přispět k neznečišťování planety.

V angličtině často pracujeme ve skupinách a bylo tomu tak i v tomto měsíci. Pomocí flashcards jsme procvičovali přítomný čas průběhový, slovesa a slovní zásobu. V českém jazyce byla jedna hodina trošku netradiční - v rámci školního časopisu měla třída možnost zapojit se do jeho tvorby a udělat rozhovor s judistou Davidech Olchavou. Připravili si otázky a spojili jsme se přes Google meets.

V kuchyňkách žáci smažili topinky a dělali palačinky (velmi chutné!). Pak už přišly jarní prázdniny, během kterých jsme všichni načerpali síly na březen. Sešli jsme se zpět ve třídě 27.2 a ozývaly se hlasy, že příště by volno mohlo být delší. 🙂 V březnu nás čeká projektový den mimo školu a akce Ukliďme Česko, ale o tom zase příště. 🙂