7.C – prosinec 2020

Měsíc prosinec – konečně ve škole

Měsíc prosinec jsme opět zahájili online výukou, která probíhala přes aplikaci Teams. A pak to přišlo. 7. prosince jsme se konečně po téměř dvou měsících vrátili do školních lavic, i když to bylo spíše symbolicky na jeden týden.

V matematice jsme pokračovali v učivu o zlomcích. Opakovali jsme základní početní operace se zlomky - sčítání a odčítání. Následně jsme se vrhli i na násobení a dělení zlomků. Také jsme napsali čtvrtletní práci, která dopadla spíše průměrně. Pozitivní je, že nikdo nedostal pětku a čtyři žáci dostali ze čtvrtletní práce jedničku.

V pátek 11. prosince jsme se první čtyři hodiny učili a pátou a šestou hodinu nás čekala tradiční vánoční besídka. Do školy jsme si přinesli vánoční cukroví, udělali jsme si čaj a konečně si v klidu popovídali. A pak jsme se vrhli na vánoční dárky, kterých bylo letos opravdu velké množství. Už jsme sice v sedmé třídě, ale stejně se na dárky těšíme, protože jejich rozbalování má v sobě vždycky kousek tajemství. Na druhou stranu si už ale uvědomujeme to, že dárky na Vánocích nejsou to nejdůležitější. To hlavní je, že se setkáváme se všemi, které máme rádi.

Všem bychom chtěli touto cestou popřát hezké Vánoce a šťastný nový rok 2021.