7.C – listopad 2022

Výlet do Prahy, zajímavá beseda a spousta dobrot

Listopad utekl rychleji, než spadalo listí ze stromů. Třída 7.C měla v tomto měsíci opravdu nabitý program. Hned zpočátku měsíce, konkrétně 10.11, jsme se v rámci výchovy k občanství vydali na prohlídku Poslanecké sněmovny ČR. Prohlídku jsme začali v infocentru v paláci Smiřických, odtud jsme pokračovali do Thunovského paláce. Paní průvodkyně žáky zaujala poutavým výkladem, který trval zhruba 90 minut. Žáci měli spoustu dotazů a zjistili mnoho nových informací. Na rozloučenou nám paní průvodkyně věnovala několik pracovních listů, které využijeme v hodinách vob. Po prohlídce jsme měli naplánovanou vlastivědnou procházku Prahou. Nevynechali jsme Malostranské náměstí, Karlův most či Staroměstské náměstí. Připomněli jsme si také loňskou prohlídky Prahy, při které jsme se věnovali legendám. Výlet se celkově velmi povedl. Další týden dne 15.11 se díky ochotě jedné z maminek povedlo zajistit poutavou besedu s panem Vaculíkem, synem známého spisovatele Ludvíka Vaculíka. V rámci dvouhodinovky českého jazyka dětem vyprávěl nejen o svém tatínkovi a jeho dílech, ale také o životě za komunistického režimu, samizdatu, tajné policii a spoustě nástrah, kterým musela jeho rodina čelit. Žáci vyprávění napjatě poslouchali a doptávali se na to, co je zajímalo. Tímto ještě jednou děkuji panu Vaculíkovi, že si na 7.C udělal čas a přijel. Co se týče výuky, žáci mají za sebou první čtvrtletí. V třídnické hodině jsme zhodnotili prospěch a chování za toto období a žáci zkusili sebehodnocení, aby si ujasnili, v čem se chtějí zlepšit, a kam se dál posunout. Na závěr připojuji krátké informace ke kuchyňkám. Děti si každý týden připravují chutné a zajímavé recepty, jak se můžete přesvědčit ve fotogalerii.