7.C – listopad 2020

Měsíc listopad – měsíc online výuky

Celý měsíc listopad se nesl ve znamení online výuky, která probíhala přes aplikaci Teams. Mnohdy to bylo sice náročné, ale všichni žáci se s touto situací vzorně vyrovnali. Až na některé drobnosti je tedy potřeba žáky za přístup k distanční výuce pochválit a rodičům poděkovat za spolupráci.

V matematice jsme se přenesli do světa zlomků. Zopakovali jsme si, co to zlomky jsou, z čeho se každý zlomek skládá a rovněž jsme opakovali umístění zlomků na číselnou osu. Poté jsme se naučili zlomky rozšiřovat, krátit a porovnávat. Oživili jsme si, co to jsou desetinné zlomky a vysvětlili jsme si, co to jsou smíšená čísla. Na konci listopadu jsme se věnovali základním početním operacím se zlomky, konkrétně sčítání a odčítání. V prosinci nás ještě čeká násobení a dělení zlomků a poté se vydáme směrem k racionálním číslům.

V rámci anglického jazyka zpracovávali žáci s paní učitelkou Hlušičkovou projekt na téma Česká republika.

V měsíci listopadu se rovněž 15 žáků třídy zúčastnilo každoroční soutěže Matematický Klokan. Letošní ročník byl výrazně ovlivněn pandemií Covid-19 a probíhal rovněž v online podobě. Dva žáci naší třídy získali v této soutěži přes 100 bodů. Ve sběru papíru jsme příliš nezabodovali, neboť se ho zúčastnilo pouze 5 žáků, kteří odevzdali 179 kg.

Listopad byl rovněž ve znamení třídních schůzek, které proběhly 24.11. v online podobě. 25. listopadu jsme pak s dětmi na třídnické hodině hodnotili první čtvrtletí a rovněž jsme diskutovali o některých problémech, které nám přináší distanční výuka.

7. prosince se konečně po téměř dvou měsících vracíme zpátky do lavic, i když je to pouze na jeden týden. Děti se už určitě těší na své kamarády i na tradiční vánoční besídku, která se v letošním roce uskuteční v předstihu, a to v pátek 11. prosince.