7.C – duben 2023

V dubnu se většina žáků těšila na velikonoční volno, přes které jsme si všichni odpočinuli. V angličtině nesmělo tedy téma Velikonoc chybět. Žáci pracovali ve skupinách, zhlédli video, poté vyplnili pracovní listy, kde doplňovali informace a nová slovíčka. V občanské výchově se zabýváme tématem stát, začali jsme formami řízení. Žáci proto ve skupinách dostali zadanou určitou formu (demokracii, diktaturu atd.) a měli za úkol secvičit krátkou scénku, na které by danou formu představili a demonstrovali ostatním. Poté jsme hlasovali o nejlepší scénku a také vedli diskuzi, který druh je podle žáků nejideálnější pro společnost. V českém jazyce se věnujeme interaktivnímu procvičování vět vedlejších a skupinovkám na téma jazykových rozborů. Ani v dubnu nechyběly v rozvrhu kuchyňky, a tak si žáci připravili například chutné rizoto, palačinky nebo maso na kari s rýží. Ve čtvrtek 21.4 se ve škole konal pyžamový den a naše třída nemohla zůstat pozadu. Většina proto oblékla pyžamo a měla školní den trošku pohodlnější. 🙂 V rámci třídnické hodiny jsme zhodnotili 3. čtvrtletí z hlediska prospěchu a chování.