7.C – duben 2021

Měsíc duben – pokračujeme s distanční výukou

I v měsíci dubnu jsme pokračovali v distanční výuce, i když se začíná blýskat na lepší časy a 10.5. se konečně také naše třída podívá do školy.

V českém jazyce jsme pokračovali v procvičování větných členů, mluvili jsme o velikonočních tradicích a ve slohu jsme se zaměřili na životopis.

Hodiny dějepisu se nesly ve znamení posledních Přemyslovců – mluvili jsme o Václavu II. a III. V dalším průběhu měsíce nás čekali Lucemburkové – Jan Lucemburský, Karel IV. A Václav IV.

V hodinách fyziky jsme se zaměřili na Pascalův zákon, v přírodopisu jsme se učili o anatomii rostlinné buňky, probrali jsme prvoky a začali nižší rostliny.

V hodinách matematiky jsme zabrousili do geometrie, kde jsme zopakovali shodnost útvarů, věty a shodnosti trojúhelníků a k osové souměrnosti z minulého roku jsme přidali souměrnost středovou. Zbytek měsíce nás provázela procenta – naučili jsme se vypočítat procentovou část, základ i určit počet procent.

V rámci výtvarné výchovy jsme kreslili řez různým ovocem a zeleninou a také jsme objevili tajemství pop artu.

V třídnické hodině jsme se v měsíci dubnu věnovali zhodnocení 3. čtvrtletí a zaměřili jsme se na téma duševního zdraví.