7.C – červen 2022

Školní výlet žáků 6.B a 7.C

V pondělí 20. června dvě třídy ZŠ Unhošť vyjely na školní výlet do Krkonoš. Konkrétně na Chatu Jirka v Dolním Dvoře. Předpověď počasí na první den nebyla příznivá, to nikomu z nás to neubralo na dobré náladě a plní očekávání z dlouho očekávaného výletu, jsme vyrazili autobusem směr Krkonoše. Cestou na chatu jsme se zastavili na exkurzi ve výrobně hořických trubiček v Miletíně u Hořic. Naše exkurze byla spojená s ochutnávkou i vlastnoruční výrobou trubiček. Všichni se ochutnávky i výroby trubičky zhostili s velkým nadšením. A vlastnoručně připravená trubička opravdu chutnala nejlépe. Po příchodu na chatu, po dobrém obědě a krátkém odpočinku, jsme se vydali na Sluneční stráň. Pěší výlet v okolí chaty nám překazila bouřka. Zmoklí jako slepice ale veselí, jsme se vrátili na chatu. Dali se do sušení bot a oblečení abychom další den mohli na pěší výlet vyrazit znova. Po večeři byl na programu zábavný večer. Žáci se rozdělili do skupin a soutěžili v různých disciplínách. Na 22. hodinu byla stanovena večerka. Všechny děti zalehly do postelí ale spánek ne a ne přijít. Povídaly si a smály se ještě dlouho do noci. Nakonec i ti nejvytrvalejší usnuli a vzbudili se do krásného slunečného dne. Druhý den jsme zahájili opakovaným pěším výletem na Slunečnou stráň. Cestou, ještě v Dolním dvoře jsme sbírali lesní jahody a první letošní borůvky. Ze Sluneční stráně byl krásný výhled na Dolní Dvůr na okolní přírodu Krkonošského národního parku. Z vyhlídky jsme se pak po žluté a zelené stezce procházkou Krkonošským národním parkem vrátili před obědem zpět na chatu. Někteří žáci zvládli pěší túru kopcovitým terénem bez problémů, jiní naopak museli vynaložit hodně sil. Příroda v Krkonoších je opravdu nádherná a procházka se nám moc povedla. Odpoledne po krátkém odpočinku se 6.B vydala pěšky na filmovou „Apaluchu“, chatu, kterou známe snad všichni z filmu „S tebou mě baví svět“. Žáky 7.C čekala soutěž plná rébusů, slovních hříček a her. Družstva Mimoňů, Shrecků, Šmoulu a Karkulek nejenže museli najít výborně schované úkoly, ale je i vyřešit. A opravdu nebylo to nic lehkého! Druhý den jsme zakončili ve velkém stylu. Po večeři se konala Disco party! Disco koule, písničky na přání, Macarena……, ale v nejlepším je potřeba skončit a proto v 9:35 poslední písnička „Dlouhá noc“ a diskotéky byl konec. Příprava na večerku a hurá do postele. Všichni zmožení celodenními aktivitami brzy usnuli. Noc, stejně jako předešlá, byla klidná, občas nějaký hlásek, cesta na záchod, ale jinak klid. Třetí den ráno, po budíčku v 7:30 a dobré snídani, si všichni sbalili své batohy. My učitelé jsme vyhlásili a odměnili vítěze soutěží. Poděkovali Jirkovi, Adélce, Káje a paní kuchařce, naložili batohy a tašky do již připraveného autobusu a vydali se za dalším poznáváním Podkrkonoší. Tentokrát do Krkonošského muzea v Jilemnici. V muzeu jsme viděli dva unikátní pohyblivé betlémy. Počty pohyblivých figurek v obou betlémech jsou v řádu stovek, pohybují se postavy, andělé i zvířata. U jednoho z betlému je pohyb figurek doprovázen hudbou. V muzeu jsme se dověděli také o Janu Harachovi, který do Českých zemí dovezl lyže pro lidi, kteří se starali o jeho panství a o tom, jak se ujali i v celém kraji, protože ulehčili pohyb lidí v hlubokém sněhu, kterého je v této oblasti v zimě hodně. Po prohlídce muzea jsme se již vydali na cestu domů. Vrátili jsme se zdraví, šťastní, plní zážitků, na které budeme všichni dlouho vzpomínat. Jedním z úkolů školního výletu bylo upevnit a navázat vztahy mezi sebou ve třídě i mezi třídami. A to jsme splnili na 100 %. A jaké je hodnocení výletu žáky 7.C? Aktivity a soutěže žáci hodnotili známkou 1. Ubytování – žádný luxus, ale dali jsme to! A proto jsme jedničky! Doprava autobusem za 1. Jídlo za 1, a bylo ho opravdu hodně. Naše děti, žáci 6.B a 7.C, si za chování na školním výletě zaslouží obrovskou pochvalu.

třídní učitelka A. Fejfarová