7.C – březen 2023

V březnu nás čekalo hned několik akcí. 🙂 Začali jsme výletem do Prahy, kde jsme absolvovali program společnosti Praha hravě. Cílem byl Vyšehrad a odpoledne pak Karlův most a Kampa. Pod vedením zkušeného lektora absolvovali žáci na Vyšehradě program, který je zábavnou formou seznámil s důležitými informacemi, přičemž většinu museli vydedukovat sami na základě daných indicií. Poté pracovali ve skupinách na závěrečné "bojovce". V podobném duchu se nesl i později program na Karlove mostě a na Kampě.

Týden před Velikonocemi byl ve znamení barev, začali jsme modrou, pak byla šedá, červená, zelená a na konec žlutá. 🙂 V pátek 31.3 jsme se také účastnili akce Ukliďme Česko. Děti našly hodně odpadků, které rozhodně nepatří do přírody. Probrali jsme pak ekologickou stránku akce a sdíleli si tipy, jak správně třídit odpad a snížit množství odpadu, které produkujeme.

V březnu také žáci pokračovali ve vaření, tentokrát to byly například tortilly anebo chléb ve vajíčku. 🙂 V českém a anglickém jazyce jsme využili iPady. 🙂