7.C – březen 2021

Měsíc březen – stále distanční výuka

I měsíc březen se nesl ve znamení distanční výuky. V českém jazyce jsme procvičovali větný člen holý, rozvitý a několikanásobný, příslovečné určení a přívlastek shodný a neshodný.

V hodinách dějepisu jsme se věnovali růstu měst ve 13. století a také jsme mluvili o Přemyslu Otakaru II.

V hodinách fyziky jsme se věnovali tlaku, tření a hustotě a v hodinách přírodovědy jsme probírali rostlinnou buňku.

Během celého března jsme v hodinách anglického jazyka pracovali na projektech do soutěže Oxford University Press - "Who would you invite to an online video call?" Celá třída byla rozdělena do týmů po 3-4 žácích. Každý tým si vybral čtyři osobnosti z historie, které by rád pozval na videohovor a pokládal jim různé otázky. Každou osobnost také týmy namalovaly. Zvítězil dívčí tým ve složení Áďa G., Amálka a Kamča M.

V rámci výtvarné výchovy se kluci zúčastnili soutěže na téma Vesmír, která byla zorganizována UNHfree.net ve spolupráci s knihovnou města Unhošť. Dívky pak zase vyráběly velikonoční přání pro domovy důchodců.

V hodinách matematiky jsme probrali přímou a nepřímou úměrnost a naučili jsme se počítat úlohy pomocí trojčlenky. V březnu se rovněž 15 žáků zúčastnilo soutěže Matematický Klokan, kde nejlepších výsledků dosáhla Terka – 106 bodů, Dan – 102 bodů a Tobík – 92 bodů.

Áďa Grosová vyhrála ve školním kole olympiády z AJ a postoupila do okresního kola, které se konalo distanční formou dne 30.3.2021. Ve své kategorii I.A obsadila Adéla výborné druhé místo s 54 body ze 60 možných. Tuto soutěž pořádal distančně Labyrint Kladno. Gratulujeme.

V třídnické hodině jsme se v měsíci březnu věnovali tématu internetové bezpečnosti. Byli jsme seznámeni např. s Desaterem bezpečného chování na internetu a s celou řadou dalších materiálů.

Celé třídě bych pak také rád poděkoval za originální přání k svátku.