7.B – září 2023

Nový školní rok znamená učení i spoustu akcí, kterých se 7.B zúčastnila. Byl to nabitý měsíc plný učení, seznamování se s novým školním rokem, spolužáky, předměty, učiteli, proto i žáci ze všech tříd si potřebovali trochu odpočinout. Zvolili jsme si službu, předsedkyně třídy, členy žákovského parlamentu. Na začátku září se vydaly všechny 7. třídy na výlet ke starému rádiovému vysílacímu středisku Studánka u Horního Bezděkova, které bylo ještě před několika lety přísně hlídané. Mohli jsme si projít interiér, prohlédnout si bunkr, hangár, starý dům. Bylo to velice zajímavé. Tento školní rok se naše škola opět zapojila do Evropského dne jazyků, který se slaví 26. září. Celý druhý stupeň se v hodinách AJ přidal k výzvě vytvoření plakátu LANGUAGES IN MY CLASSROOM/SCHOOL. Plakáty představují všechny jazyky, které se vyskytují v našem studijním prostředí. Mohly být zahrnuty jak jazyky, které se žáci učí, tak jazyky, kterými mluví spolužáci. Nejzdařilejší výtvory budou zaslány do soutěže na webových stránkách EDJ. Proběhl i týden chození pěšky do školy, kdy hlavním cílem bylo podpořit co nejvíce dětí, aby do školy chodily pěšky, nebo jezdily autobusem. Naše třída se sice neumístila mezi nejlepšími třídami, ale zúčastnila se tohoto projektu. Před státním svátkem jsme vyslechli přednášku v kinosále, kde vystoupil kronikář Unhoště pan M. Sanytrák, který nás seznámil s psaním kroniky, s osobnostmi Unhoště, podívali jsme se do kronik. V září jsme hlavně opakovali látku z minulého ročníku a připravovali jsme se na srovnávací testy, ale zároveň jsme měli zajímavé akce. Byl to náročný měsíc plný nových věcí, ale 7.B to hladce zvládla. Naší mateřskou třídou je učebna matematiky na budově 58. Jsme v patře společně s našimi kamarády ze 7.A a ze 7.C.