7.B – září 2022

Po letních prázdninách jsme se opět sešli 1.9. ve škole. Už nejsme na 2. stupni nováčci. Od pondělí 5.9. jsme se začali učit podle rozvrhu. Naše třída se zapojila do česko-slovenského projektu Záložka do knihy spojuje školy 2022.Cílem projektu je navázání kontaktů mezi českými a slovenskými základními školami a osmiletými gymnázii. V hodinách výtvarné výchovy jsme kreslili záložky do knih, které budou zaslány přidělené škole na Slovensku. 16.9. se naše třída zúčastnila akce Ukliďme Česko. První hodinu jsme strávili ve třídě, kde jsme zhlédli dokument Konec světa v roce 2050 Plasty v oceánu. Následovala diskuze o odpadech. Pak jsme si před sokolovnou rozdali pytle na odpadky a rukavice, udělali společné foto a vyrazili směr rybník Bulhar. Pokračovali jsme po dolní stezce až k Suchému mlýnu a zpět do Unhoště. Našli jsme většinou obaly od sušenek, igelitové pytlíky a plechovky, ale občas i skleněné lahve od alkoholu. Zajímavý byl nález dětské peněženky. Pytle s odpadky jsme při cestě zpět odložili u kontejnerů na tříděný odpad u kluziště. Po návratu do školy jsme ještě zhlédli dokument Oceány plastu. Na závěr jsme si zahráli kahoot Třídím, třídíš, třídíme aneb kam házíme své odpadky. Nejlépe se umístily Rozálka, Laura a Majda. Všichni jsme dostali sladkou odměnu. Od pondělí někteří z nás začali navštěvovat kroužek konverzace v anglickém jazyce s rodilou mluvčí, která letos začala učit anglický jazyk na naší škole. V pátek se konal přespolní běh, na kterém nás reprezentovali – Fanda Rozner a Simča s Dominikou. V pondělí 26.9. jsme si v rámci hodin anglického jazyka připomněli Evropský den jazyků. Seznámili jsme se se slovní zásobou těchto evropských jazyků – španělštinou, italštinou, ukrajinštinou a slovenštinou. Letos budeme v hodinách pracovních činností pravidelně docházet do školní cvičné kuchyně, kde si připravíme jednoduché pokrmy. Úvodní hodinu jsme se seznámili s provozním řádem učebny a společně vybírali pokrmy, které bychom si mohli v kuchyňce připravit. Prvním pokrmem byly chlebové smaženky, které všem chutnaly. V pátek 30.9. se Jakub Hatrmann, Simča, Dominika, Nicol, Kornélie a Abigél zapojili do soutěže Příroda, ve které žijeme. Máme za sebou 1. měsíc, ve kterém jsme převážně opakovali učivo ze 6. ročníku.