7.B – únor 2023

Únor 7.B Vítězem školního kola olympiády v anglickém jazyce se z naší třídy stal Matyáš, který postupuje do okresního kola. V hodině hudební výchovy jsme si vyzkoušeli nástroj boomwhackers. Jedná se o perkusní nástroj, který díky své odlišné délce a tloušťce vydává při úderu různě vysoký tón. V pondělí 13.2. se konalo školní kolo recitační soutěže, kterého se zúčastnily Simča a Abigél. Obě přednesly báseň Březen od Františka Hrubína. Na TH jsme se rozhodli, že se 31.3. zapojíme do akce Ukliďme Česko. Přemýšleli jsme také nad tím, jaký dobrý skutek bychom mohli ještě udělat. Na závěr jsme si povídali o tom, co se nám líbí a nelíbí v naší třídě, co bychom zde chtěli změnit. V únoru jsme si ve cvičné kuchyňce připravili palačinky s džemem a obalovaný smažený sýr. Díky nově zakoupeným indukcím je vaření jídel rychlejší a umožní nám pestřejší výběr receptů. Tento měsíc utekl velmi rychle, neboť jsme měli jednodenní pololetní prázdniny a jarní prázdniny.