7.B – říjen 2022

Ve dnech 10. -13.10. proběhl na naší škole sběr papíru. Celkem jsme jako třída odevzdali 395 kg papíru. Nejvíce přinesl Toník Hekl, 112 kg. Za svoji aktivitu dostane pochvalu na vysvědčení. 13.10. doplnila Dominika starší žákyně v okresním kole přespolního běhu, který se konal v Příbrami. Děvčata získala 3.místo. Gratulujeme. Dokončili jsme záložky do knih, které byly zaslány na Slovensko. Ke každé záložce jsme připsali informace o tom, co nás zajímá, jaké knížky rádi čteme. Navíc jsme dětem ze Slovenska doporučili knížky k přečtení a poslali informace o Unhošti. I my jsme obdrželi krásné záložky od dětí ze ZŠ v Brezně spolu s informacemi o dětech, které je vyráběly. V úterý 24.10. se konal Puntíkový den na podporu lidí trpící lupénkou. Děti mohly přijít v oblečení či doplňky s puntíky. Ve školní cvičné kuchyňce jsme si v tomto měsíci připravili šopský zeleninový salát plný vitamínů a také jsme si povídali o úpravě stolu a pravidlech stolování. V hodinách výtvarné výchovy jsme dlabali dýně. Po podzimních prázdninách nás v pondělí 31.10. čekal ve škole Halloween. Mohli jsme přijít v halloweenských maskách. Nejlepší masku měl Toník Konečný. Následně jsme si přečetli strašidelné příběhy Bezhlavý templář, Zavražděná jeptiška, Šílený holič, Žebrající kostlivec z cyklu Praha strašidelná. Na závěr hodiny jsme si zahráli Kahoot na téma Halloween a Dušičky. I hodiny matematiky jsme si zpestřili pracovními listy s halloweenskou tematikou. Soutěžili jsme v matematickém bingu. Vše souviselo s právě probíranými zlomky, které jsme si mohli procvičit zábavnou formou. V hodině anglického jazyka jsme zhlédli video týkající se historie Halloweenu. Naším úkolem bylo vypsat si pět informací o Halloweenu.