7.B – prosinec 2022

V pondělí 5.12. naši třídu navštívili Mikuláš, čert a andělé. Čerti si chtěli odnést nejzlobivější žáky, ale když jsme společně zazpívali, tak jsme zůstali všichni na svých místech.

V rámci pracovních činností jsme si připravili ve cvičné kuchyni výborné toasty, pudink a vánoční cukroví. Vše jsme pak s chutí snědli.

V hodinách anglického jazyka proběhla v prosinci tandemová výuka na téma Christmas challenge. Ve společných hodinách žáci plnili vánoční výzvy a pracovali v týmech. Každý tým si připravil vánoční rap, přání a dvě dobré zprávy ze světa. Žáci měli k dispozici iPady, na kterých vyhledávali zprávy (pouze v angličtině) a na kterých si mohli připravit závěrečnou prezentaci své práce.

Před zimními prázdninami jsme si zahráli v sokolovně vánoční turnaj v přehazované. Utvořili jsme smíšené družstvo, jehož kapitánkou byla Dominika Tumová. Celkově jsme skončili na 3. místě.

Ve středu jsme se zúčastnili vánoční diskotéky v sokolovně, při které jsme zhlédli vystoupení mažoretek, aerobiku a zahráli si několik soutěží. Poslední dvě hodiny jsme měli vánoční besídku. Náš vánoční stromeček byl obklopen dárky, které jsme si navzájem nadělili. Po jejich rozbalení jsme ochutnávali vánoční cukroví a poslouchali vánoční koledy.

Přejeme všem veselé Vánoce a příjemné prožití vánočních svátků.