7.B – listopad 2023

V listopadu jsme měli dvě zajímavé akce. 27.11. jsme si pro děti ze 3.B připravili ve výdejně kulturní vystoupení. Monča a Dia předvedly své výborné představení v aerobiku, Natali zahrála na saxofon. Po vystoupení jsme utvořili osm stanovišť, kde si žáci 3.B mohli vyzkoušet různé soutěže. Nakonec jsme vyhlásili nejlepší tanečnici a nejlepšího tanečníka ze 3.B. Společný projekt jsme zakončili výukou tanců. 30.11. přijela do školy divadelní skupina z Hradce Králové a my jsme zhlédli v sokolovně představení Divadelní cestopis aneb Evropou od renesance po realismus. Zajímavé byly ukázky z nejslavnějších divadelních her od středověku po české národní obrození. Viděli jsme Shakespearova Hamleta, ukázku Zdravý nemocný od Moliéra, Sluhu dvou pánů od Goldoniho a Cyrana z Bergeracu. Na závěr nám herci předvedli nejslavnější divadelní vraždu. Jednalo se o divadelní hru Maryša od bratří Mrštíků. Herci nás v průběhu informovali o životě autorů jednotlivých her. Divadelní představení bylo zajímavé a poučné. Budeme se těšit, co nám přichystá prosinec.