7.B – leden 2023

Leden 7.B

Po vánočních prázdninách jsme se 3.1. opět vrátili do školních lavic. Čekaly nás pololetní písemné práce, neboť se uzavírala klasifikace za 1. pololetí.

V hodinách anglického jazyka jsme si všichni napsali písemnou část školního kola olympiády. Nejlepší řešitelé se zúčastnili ústní části – Matyáš, Marián,Jakub Hemerka, Kačka a Anička. Zatím nevíme, kdo z nich postoupí do okresního kola.

V pátek 27.1. jsme absolvovali besedu o dospívání Hurááá – puberta pokračuje, kterou vedla lektorka Monika Podlahová. První hodinu byla pro dívky, další pro chlapce. Dozvěděli jsme se, v čem spočívá dospívání, co se děje s naším tělem…...Beseda byla velmi poučná.

V lednu jsme si ve cvičné kuchyňce připravili palačinky se skořicovým cukrem nebo s nutelou a různé pokrmy z vajec, např. vaječnou omeletu, volská oka či vaječný salát.

V rámci TH jsme zhodnotili náš prospěch a chování za 1. pololetí. Paní učitelka nás pochválila za hezký prospěch. Ve třídě máme 21 žáků s vyznamenáním z celkového počtu 25 žáků. Šest žáků má samé jedničky. Vybírali jsme návrhy na fotosoutěž, kterou připravuje žákovský parlament. Vyplnili jsme dotazník školní úspěšnosti a zpětnou vazbu na paní učitelku českého jazyka.

V úterý 31.1. jsme 4. hodinu dostali výpisy z vysvědčení za 1. pololetí.

V pátek nás čekají jednodenní pololetní prázdniny, na které se velmi těšíme.