7.B – květen 2023

Žáci z naší školy se 10.5. zúčastnili soutěže Hlídka mladých zdravotníků pořádanou ČČK v Kladně. Děvčata z prvního stupně se umístila na 6. místě. Děti z přírodovědného kroužku získaly 1. místo. Gratulujeme a děkujeme. Naši třídu reprezentovala Magda. V hodině českého jazyka jsme využili iPady k procvičování druhů vedlejších vět. Velmi zajímavé byly různé možnosti procvičování vedlejších vět v aplikaci wordwall. I hodinu anglického jazyka jsme si zpříjemnili iPady. Hráli jsme na nich Catchy, chytali písmenka a pak z nich sestavovali anglická slovíčka. Ve čtvrtek 18.5. jsme navštívili kino Hutník, kde jsme zhlédli muzikál Malý princ inspirovaný literárním dílem francouzského spisovatele A. de Saint – Exupéryho. Představení bylo umělecky zpracované Hudebním divadlem dětem z Hradce Králové. Děti viděly zajímavé ztvárnění příběhu pomocí několika obrazů, např. ztroskotání na poušti, setkání s Malým princem a na závěr hvězdy na rozloučenou. Představení se dětem líbilo. Ve sběru papíru, který proběhl minulý měsíc, jsme se umístili na 3. místě. Celkem jsme sebrali 1312 kg papíru. Nejvíce papíru donesl Toník Hekl – 120 kg. 23.5. proběhl Sportovní den s TAJV, kterého se zúčastnilo 10 žáků z každého ročníku. Naši třídu reprezentovali 4 žáci - Dominika, Laura, Vašík a Fanda Rozner. Celým turnajem žáky provázel trenér a pedagog Mgr. Jan Váňa. Děti si zahrály florbal, házenou, fotbal a frisbee. První tři vítězné týmy dostaly pozvánku na finále do Kladna a první tři nejlepší soutěžící obdrželi medaili a tašku s odměnami. V rámci TH jsme řešili ubytování na školním výletě a program. Zahráli jsme si aktivitu Co mi na tobě vadí. Každý měl možnost říci dotyčnému, co mu na něm vadí. Ten se mohl k dané výtce vyjádřit. V hodinách pracovních činností jsme pleli na školní zahradě. V květnu si žáci ve cvičné školní kuchyni uvařili obložené hovězí hamburgery a zapečené tortilly v nově pořízeném grilu. Jedna skupina žáků si připravila a ozdobila ovocný milkshake. Společné vaření děti baví. Květen opět rychle utekl. Červen je za dveřmi.