7.B- duben 2024

V dubnu jsme měli poprvé novou paní učitelku na matematiku, paní učitelku Evu Mrnkovou. Nebylo to lehké, každá učitelka učí jinak a trvá chvíli, než si na nový způsob učení zvyknete. Byla to v průběhu roku veliká změna pro nás i pro paní učitelku, ale už si začínáme zvykat. Žákům velmi chybí paní učitelka Zahrádková, celá třída 7.B jí přeje štěstí, zdraví a krásné mateřství. O výchovu k občanství nám paní Valentová představila Dobrovolnické centrum Kladno a jejich programy, které pomáhají dětem v dětských domovech, seniorům, lidem s handicapem… V další hodině jsme vytvářeli loga a další programy, které by mohly lidem pomáhat. Na Den Země měla naše třída přednášku o zvířatech ve městech. Paní lektorka nám ukázala spoustu věcí a zajímavostí o přírodě ve městě, vyprávěla o tom, jak se žije zvířatům, jak se k nim máme chovat. Dokonce mám ukázala aplikaci, kde stačí pouze vyfotit fotografii daného neznámého zvířete a za několik sekund nám umělá inteligence najde dané zvíře. Na čarodějnice se bohužel žádné čarodějnické učení nekonalo. V každém případě by to bylo zpestření normálního školního dne. Hovořili jsme i o dobrém skutku, který uskutečníme ve školce. O MDD půjdeme do Dětského centra v Kladně, kde připravíme pro děti různé soutěže jako minulý rok. Poháru rozhlasu se zúčastnili i žáci z naší třídy – Alexandr Stanislav Ruban, Jan Kronka, Kristýna Vlčková, Diana Štěpánková. Děkujeme za reprezentaci.